22 اسفند 1400

ما در این مقاله از پت شاپ مانا ارغوان قصد داریم انواع گربه از نظر نژادی را به شما معرفی کنیم، لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. گربه ها که بخشی از خانواده گربه سانان هستند، از کوچکترین گوشتخوارانی هستند که توسط انسان محافظت می شوند. پنجه های جمع شونده آنها فوق العاده کاربردی است و به آنها اجازه می دهد تعادل خود را حفظ کنند، طعمه خود را بگیرند و از خود در برابر تهدیدات محافظت نمایند. یکی از نشانه‌های گویای گربه‌های اهلی در جمجمه آنها یافت می‌شود که دندان‌های نیش تیز را نشان می‌دهد که از اجداد وحشی خود به ارث برده‌اند. با افزایش شنوایی و بویایی، حتی گربه های بامزه نیز می توانند شکارچیان ماهری باشند. آنها یکی از اولین حیواناتی هستند که اهلی و خانگی شدند.

گربه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی در فیزیک، رفتار و حتی حواس خود هستند. اگرچه اکثر مردم با دیدن یک گربه به خانگی بودن آن پی می برند، در اینجا به معرفی انواع گربه از نظر نژادی می پردازیم و شما عزیزان را در شناخت گربه های خانگی همراهی می نماییم.

بنگال

گربه‌های بنگال نژادی باهوش و فعال هستند که به خاطر خزهای طرح‌دار جسورانه‌شان مورد توجه قرار می‌گیرند. آنها که از نسل گربه های اهلی و گربه های پلنگ وحشی آسیایی هستند، حیوانات خانگی مهربان و آرامی محسوب می شوند.

اسکاتلندی فولد (هایلند فولد)

گربه‌های اسکاتلندی فولد، حیوانات خانگی درشت جثه و مهربانی هستند که در تعاملات انسانی رشد می‌کنند، بدون اینکه بیش از حد نیاز به توجه دایمی شما داشته باشند. آنها به دلیل حالت گوش‌های جمع شده‌شان، سر و چشم های گرد و پاها و دم ضخیم، ظاهری منحصر به فرد دارند.

اسکاتلندی فولد (هایلند فولد)

مو کوتاه بریتانیایی

گربه های مو کوتاه بریتانیایی یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه شناخته شده هستند که اولین بار تصور می شد توسط رومی ها به بریتانیا آورده شدند. مو کوتاه‎های بریتانیایی که به خاطر خزهای نرم و مجلل و اندام گردشان ارزشمند هستند، تقریبا با خرس‌های عروسکی زنده اشتباه گرفته می‌شوند.

مو کوتاه بریتانیایی

مو بلند بریتانیایی

مو بلند بریتانیایی که تلاقی شایان ستایش بین مو کوتاه بریتانیایی و ایرانی است، یک نژاد فوق العاده وفادار و دوست داشتنی با ظاهری شبیه خرس عروسکی است. خز متراکم آنها در رنگ‌های مختلف، از خاکستری و نقره‌ای گرفته تا شکلاتی و یاسی وجود دارد.

مو بلند بریتانیایی

گربه ساوانا

گربه‌های ساوانا یک نژاد بزرگ، باهوش و ورزشکار هستند که به خصوص به صاحبان خود محبت می‌کنند، اما ممکن است با غریبه‌ها کمی مخالف باشند.

  گربه ساوانا

پرشین

گربه‌های ایرانی یا همان پرشین، خوش‌خلق، دوست‌داشتنی و به خاطر خزهای بلند و نرم و صورت‌های گرد و پانسی‌مانند معروف هستند. یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین نژادهای گربه، نژاد پرشین دارای سابقه ای طولانی است که به دهه 1600 باز می گردد. پرشین‌ها به دلیل خز‌های ضخیم و صورت‌های صاف خود، به کمی مراقبت بالا نیازمند هستند و آن‌ها برای حفظ سلامتی به برس کشیدن روزانه و پاک کردن چشم نیاز دارند.

پرشین

گربه جنگلی نروژی

گربه جنگلی نروژی

گربه های جنگلی نروژی، همراهان مهربان و آرامی هستند که می خواهند با هرکسی که ملاقات می کنند دوست شوند. این نژاد بزرگ و فعال است، بنابراین آنها به فضای مناسبی برای دویدن و بازی نیاز دارند. آن‌ها در مجموعه‌ای از رنگ‌ها، از جمله نقره‌ای و سفید وجود دارند و به یک روال مرتب برس زدن نیازمند هستند.

کورنیش رکس

این نژاد کوچک‌تر و باریک‌تر، از گوش‌های بزرگ و چشم‌های حشره ای گرفته تا خز کوتاه و مخملی‌شان، ظاهری متمایز دارند. گربه‌های کورنیش رکس فوق‌العاده کنجکاو و بازیگوش هستند و برای گربه‌دوستانی که به دنبال یک همراه پر انرژی هستند مناسب است. خز آنها در طیف رنگی متفاوتی وجود دارد، اما اغلب خاکستری و کرم هستند.

کورنیش رکس

مائو مصری

مائوهای مصری که به خاطر پوشش خالدار منحصر به فرد طبیعی خود – تنها پوششی که توسط CFA به رسمیت شناخته شده است – شهرت دارند، معمولا سفید با خطوط و لکه های خاکستری تیره تر هستند. این گربه ها به عنوان نژاد مصری و شخصیتی دوست داشتنی و وفادار، تاریخچه ای جذاب دارند.

 

سیامی

گربه های سیامی حیواناتی اجتماعی، مهربان و باهوش هستند که حیوانات خانگی دوست داشتنی و وفاداری می سازند. این بچه گربه‌ها که به‌عنوان «سگ‌مانند» توصیف می‌شوند، به خوبی در اکثر خانواده‌ها قرار می‌گیرند.

   سیامی

راگدول

چشمان راگدالی آبی روشن، رنگی خیره کننده را در برابر خز خاکستری و سفید کرکی خود ارائه می دهند. این نژاد متوسط محبوب، مهربون، باهوش و بازیگوش است و اغلب در رختخواب توسط صاحبان خود در آغوش گرفته می شود. در حالی که آنها دارای خز بلندی هستند، نگهداری از آن با شانه زدن منظم آسان است.

 

مین کون

اگر عاشق یک گربه بزرگ هستید، مین کون انتخاب درستی برای شماست. استخوان بندی درشت آنها به همراه موهای دلپذیر و بلندشان آنها را بر بیشتر گربه سانان اهلی دیگر برتری می دهد. این خز متراکم در انواع رنگ‌های خیره کننده، به خصوص خاکستری و سفید خیره‌کننده وجود دارد.

 

مو کوتاه آمریکایی

اگر قادر نیستید که به گربه‌های خاکستری و سفید فکر نکنید، مو کوتاه آمریکایی ممکن است برای شما مناسب باشد. پوشش کوتاه و متراکم این نژاد به راحتی قابل نگهداری است و با رفتار دوستانه و راحت آنها مطابقت دارد.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم انواع گربه از نظر نژادی را به شما معرفی کنیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید باشد.