03 فروردین 1401

چه یک بچه گربه پرشین اصیل داشته باشید، یا یک گربه مو کوتاه خانگی، مهم است که او به بهترین شکل ظاهر شود. اگر می خواهید بچه گربه شما هر روز زیبا و با طراوت به نظر برسد، لازم است زمان کمی را برای نظافت و تمیز نگه داشتن او صرف کنید. روال آراستگی شما نه تنها به او کمک می کند عالی به نظر برسد، بلکه ممکن است تضمین کند که او سالم و قوی است. زمانی که با گربه خود می گذرانید که او به بهترین شکل ظاهر شود نیز می تواند به شما کمک کند که بیشتر با هم پیوند برقرار کنید. اگر می خواهید گربه شما در تمام مراحل زندگی زیبا به نظر برسد، در اینجا هشت نکته کلیدی برای زیبایی هر چه بیشتر سگ و گربه خانگی به شما ارائه می دهیم که لازم است رعایت کنید.

با رژیم غذایی او شروع کنید

سالم‌ترین بچه گربه‌ها اغلب آنهایی هستند که بهترین ظاهر خود را دارند، بنابراین مهم است که با رژیم غذایی گربه خود شروع کنید. شما لازم است غذایی باکیفیت برای او انتخاب کنید که حاوی چندین ماده اصلی باشد و مطمئن شوید که چشمان او روشن و شفاف هستند و خز او براق و کُرکی است. یک غذای خوب برای گربه در درجه اول با نوعی پروتئین با کیفیت مانند مرغ، بوقلمون، ماهی قزل آلا یا ماهی دیگری ساخته می شود. از عناصر کلیدی دیگری که واجب است آن را بررسی کنید تائورین (نوعی اسید آمینه) است که امکان دارد گربه شما را از ابتلا به مشکلات شبکیه محافظت کند. غذای گربه که دارای منبع چربی باشد نیز جزو ضروری رژیم غذایی اوست. از غذای گربه که با کربوهیدرات های شکم پُرکن تهیه می شود اجتناب کنید، زیرا گربه ها معمولا به این نوع مواد در رژیم غذایی خود نیاز ندارند.

او را به طور منظم حمام کنید

کار بعدی برای زیبایی هر چه بیشتر سگ و گربه خانگی شما، این است که او را مرتب حمام کنید. در حالی که بیشتر گربه‌ها در رعایت روال نظافت خود دقیق هستند، شما هم قادر هستید هر چند وقت یک‌ بار به او کمک کنید. مهم است که روال حمام کردن او را از جوانی شروع کنید تا برای هر دوی شما این کار راحت تر شود. حتما از آب گرم و شامپوی مناسب برای کف کردن و شستشوی او استفاده کنید. سپس، او را به آرامی با یک حوله یا سشوار در حالت کم خشک کنید.

او را به طور منظم حمام کنید

جلسات نظافت او را برگزار کنید

روش دیگری که می توانید به براق نگاه داشتن خز سگ و گربه خود کمک کنید، برس زدن منظم است. اگر گربه شما موهای کوتاهی دارد، می توانید این کار را هر دو هفته یکبار انجام دهید، در حالی که گربه های مو بلند ممکن است به جلسات مکرر نیاز داشته باشند. بیشتر گربه ها در حالی که خز و دم او را برس می‎زنید، منتظر زمان با هم بودن شما هستند. از یک برس نرم و قوی برای خلاص شدن از شر هر گونه گیر و گره در خز او استفاده کنید و از ریزش بیشتر موهای سست جلوگیری کنید. شما قادر هستید که از راه صحبت شیرین با گربه در حین برس زدن به گربه خود کمک کنید که احساس راحتی و آرامش کند.

 

ناخن های او را کوتاه نگه دارید

همچنین مهم است که ناخن های گربه خود را به درستی کوتاه کنید. اگر از ناخن های او غافل شوید، ممکن است عادت بد خاراندن روی مبلمان یا دیوارهای شما را در او ایجاد کند. ناخن های بلند همچنین این احتمال را ایجاد می کند که او به طور تصادفی اعضای خانواده شما را خراش دهد. علاوه بر این، اگر ناخن‌های او آنقدر بلند شوند که خمیده شوند، ممکن است باعث ناراحتی او شود. سعی کنید از یک سوهان ناخن گربه ساده استفاده کنید و از همان آغاز روال کوتاه کردن ناخن را شروع کنید تا در طول این فرآیند آرام بماند. مواظب کوتاه کردن بیش از حد ناخن های او و سوراخ کردن رگ باشید.

ناخن های او را کوتاه نگه دارید

از دندان های او غافل نشوید

سفیدهای مرواریدی گربه شما نیز بخش مهمی از سلامتی او هستند. مهم است که زندگی بچه گربه جدید خود را در مسیر درست با توجه به سلامت دندان ها و لثه های او شروع کنید. می‌توانید به طور دوره‌ای مسواک زدن دندان‌های او را بر عهده بگیرید که غذا یا سایر مواد زائد بین دندان‌ها و لثه‌های او گیر نکند. کیت مسواک حیوان خانگی مکانی عالی برای شروع بهداشت دندان حیوان شما است. با این کار قادر هستید از پرداخت صورت‌حساب‌های پرهزینه دامپزشکی برای دندان‌های پوسیده و عفونت‌های لثه دوری کنید.

به او ورزش فراوان بدهید

در مرحله بعد، شما می خواهید مطمئن شوید که بچه گربه شما فرصت ورزش فراوان دارد. می‌توانید ماهیچه‌های او را با یک زمان اختصاصی برای بازی تعاملی هر روز سالم و انعطاف‌پذیر نگه دارید. اسباب‌بازی‌های جالبی مانند نشانگرهای لیزری، رشته ماهیگیری گربه یا توپ‌های موسیقی را امتحان کنید و او را برای دویدن هیجان‌زده کنید. وضعیت جسمانی او با تعهد شما به فعال نگه داشتن او در طول سال های زندگی به رشد خود ادامه خواهد داد. علاوه بر این، با این دویدن ها و فعالیت های روزانه اش می تواند آرام بخوابد.

مکمل با ویتامین

خز، چشم ها و ناخن های گربه شما بهتر است که از مکمل های ویتامین اضافی گربه بهره مند شوند. مکمل ممکن است راهی عالی برای دریافت این مواد مغذی اضافی باشد. مهم است که توصیه های دامپزشک خود را درباره مکمل ها دنبال کنید و اگر غذای گربه شما کافی است، ویتامین های اضافی ارائه نکنید. برخی از گربه‌های مسن ممکن است برای سلامت مفاصل یا سایر مشکلات سالمندی نیاز به حمایت بیشتری داشته باشند. اگر دامپزشک شما به هر نوع کمبود ویتامین مانند آهن یا سایر مواد ضروری اشاره کرده باشد، ممکن است پوشش او کمتر پُر به نظر برسد یا چشمانش کدر به نظر برسد. ترکیب مناسب رژیم غذایی و مکملی که توسط دامپزشک تجویز می شود ممکن است دوباره آن ظاهر زیبا را به او بدهد.

مکمل با ویتامین

برخی از مدهای سرگرم کننده را امتحان کنید

آخرین نکته برای کمک به نشان دادن زیبایی هر چه بیشتر سگ و گربه خانگی این است که با پوشیدنی های سرگرم کننده که رنگ او را تکمیل می کنند، او را جذاب نمایید.

با یک قلاده گربه زیبا شروع کنید که سبزی چشمان او را نمایان می کند و خز زیبای او را زیباتر نشان می دهد. گزینه دیگری که برای زیبایی حیوان شما موثر است، یک لباس گربه سرگرم کننده است. ژاکتی زیبا در زمستان ممکن است فرصتی عالی برای درخشش و زیبایی بیشتر او شود. اگر گربه شما یک شاهزاده خانم است، برای موقعیت های خاص، او را با لباسی زیبا بپوشانید. لباس های هوشمندانه هالووین حیوان خانگی را امتحان کنید تا به او استایلی ترسناک بدهید. مطمئن شوید که گربه شما در لباس خود راحت است و هیچ قطعه مضری برای آسیب رساندن به او وجود ندارد.

اگر به دنبال ترفندهایی ساده برای زیبایی هر چه بیشتر سگ و گربه خانگی خود هستید، این نکات را دنبال کنید. به این ترتیب، گربه خیره‌کننده شما وقتی بچه گربه است، وقتی بالغ می‌شود و حتی وقتی با ظاهر زیبایش پیر می‌شود، می‌تواند سرها را از تحسین به سمت خود برگرداند.