14 فروردین 1401

حیوانات خانگی فوق العاده هستند. آنها بخش مهمی از خانواده هستند و باعث شادی شما و فرزندانتان می‎شوند. اما حیوانات خانگی نر ممکن است کثیف و شلخته باشند. آنها ممکن است آشفتگی قابل توجهی در اطراف خانه ایجاد کنند و گاهی اوقات بو می دهند. هدف از این مقاله این است که 6 نکته در رابطه با بهداشت حیوانات خانگی را با شما به اشتراک بگذاریم. این نکات را دنبال کنید و با این کار، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به عنوان بخشی از خانواده خود شادتر باشید.

 

لوازم مناسب داشته باشید

لوازم مناسب برای صاحبان حیوانات خانگی هنگام تمیز کردن مهم است. شما به وسایلی نیاز دارید که به شما در از بین بردن موهای حیوان خانگی کمک کند، به وسایلی برای تمیز کردن پس از دفع تصادفی حیوان و به وسایلی برای از بین بردن بو نیاز دارید. این لوازم به طور احتمالی شامل برس‌های رفع موهای زائد، پاک‌کننده‌های بو، اسکوپ‌های مدفوع، ماپ‌ها، برس‌های حیوانات خانگی، پاک‌کننده لکه‌های ادرار و مواردی از این دست هستند.

لوازم مناسب داشته باشید

تخت و اسباب بازی های حیوان خانگی خود را تمیز کنید

یکی دیگر از نکات بهداشتی برای صاحبان حیوانات خانگی این است که شما لازم است تخت و اسباب بازی های حیوان خانگی و پوشاک گربه و پوشاک سگ خود را تمیز کنید. اگر تخت روکش دارد، آن را بردارید و در ماشین لباسشویی بشویید.

نکته: ابتدا روکش تخت را با یک پاک کننده مو تمیز کنید که ماشین لباسشویی را دچار مشکل نسازند.

درباره اسباب‌بازی‌های حیوان خانگی‌تان، دقت نمایید که اسباب‌بازی‌هایی که شکسته‌اند را بیرون بیندازید. اسباب بازی های نرم خود را در یک کیسه قابل شستشو در ماشین لباسشویی قرار دهید و آنها را بشویید.

نکته: با قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی به همراه اسباب بازی های پلاستیکی حیوان در زمان خود صرفه جویی کنید.

 

کاسه های غذای حیوان خانگی خود را تمیز کنید

شما به طور مداوم از یک کاسه غذا و فنجان برای نوشیدن استفاده نمی کنید. پس چرا حیوانات خانگی شما تحت این شرایط قرار می‎گیرند؟ شما لازم است کاسه های غذا و نوشیدنی حیوان خانگی خود را به طور منظم بشویید. فقط آنها را با ظروف معمولی خود در ماشین ظرفشویی بیندازید که میکروب ها را تمیز نمایید و حیوان خانگی خود را سالم تر نگه دارید.

 

حیوان خانگی خود را به طور مرتب نظافت کنید

مردم همیشه “نظافت حیوانات خانگی” را در نظر نمی گیرند، اما بهتر است بدانید که این امر یکی از مهم ترین نکات بهداشتی برای صاحبان حیوانات خانگی است. موهای حیوانات خانگی یک مشکل بزرگ است، به خصوص اگر گربه و سگ دارید.

نظافت منظم گربه و سگ به شما این امکان را می دهد که مشکل موی حیوان خانگی را بهتر مدیریت کنید. با برس زدن منظم حیوانات خانگی خود، به جای اینکه به حیوانات خانگی خود اجازه دهید موها را در سر تا سر خانه پخش کنند، در نهایت ریزش مو را در منبع آن متوقف می کنید و به راحتی محل را تمیز نمایید و از زحمت بیشتر خود بعد از آن جلوگیری نمایید.

اگر تاکنون در نظافت و بهداشت حیوانات خانگی خود کمی سهل انگاری کرده اید، از همین الان لازم است که روی محصولاتی برای از بین بردن موها نیز سرمایه گذاری کنید. پاک کننده های پرز برای لباس خوب هستند زیرا چسبنده هستند و موها را می گیرند. نوار چسب نیز گزینه ارزان قیمت خوبی است.

 

جوش شیرین، لیمو و سایر محصولات طبیعی قادر هستند که به از بین بردن بو کمک کنند

بوی حیوانات خانگی مایه تاسف است اما حقیقت دارد. بدن آنها بو دارد. جوش شیرین، سرکه و لیمو از محصولات طبیعی عالی برای از بین بردن بو هستند. مهمترین بویی که لازم است از شر آن خلاص شوید، بوی ادرار است. گاهی اوقات حیوانات خانگی شما ممکن است دچار دفع ناگهانی شوند (گاهی اوقات گربه ها این کار را عمدا انجام می دهند).

حس بویایی آنها افزایش می یابد. اگر گربه یا سگ شما در محل نامناسب ادرار می کند، تمیز کردن آن حیاتی است. ممکن است دیگر بوی آن را حس نکنید، اما بدون تمیز کردن کامل حیوان خانگی شما ممکن است بوی ادرار را حس کنید. اگر این کار را انجام دهند، ممکن است دوباره به آن محل دفع ادرار بروند. شما خواهان این اتفاق نیستید. جوش شیرین مخلوط با سرکه برای از بین بردن این بوها عالی است.

  جوش شیرین، لیمو و سایر محصولات طبیعی قادر هستند که به از بین بردن بو کمک کنند

به طور منظم محیط بیرون را تمیز کنید

اگر سگ دارید، احتمالا در اطراف حیاط خلوت فضولات از خود به جا می‌گذارند. به چند دلیل لازم است به صورت مرتب مدفوع حیوان را از خانه بیرون بیاورید:

  1. بو ممکن است به خصوص در هوای گرم بسیار زیاد شود.
  2. مدفوع می تواند محل پرورش ویروس ها و حشرات باشد.
  3. در هوای گرمتر، ممکن است مهمان داشته باشید. آیا واقعا دوست دارید که این اتفاق روی دهد و آنها روی زمینی پر از مین های فضولات حیوان خانگی پا بگذارند؟

  به طور منظم محیط بیرون را تمیز کنید

اگر صاحب حیوان خانگی هستید، مدیریت بهداشت و نظافت ممکن است سخت باشد. در این مقاله سعی نمودیم که چند نکته در رابطه با بهداشت حیوانات خانگی را برای صاحبان آنها به اشتراک بگذاریم که باعث حفظ احساس خوب در خانه بین شما و حیوان خانگی باشد.