03 اسفند 1400

گربه بگیرم یا سگ؟ کدام یک تمیز تر است؟ در جامعه و فرهنگ ما نگهداری از حیوانات خیلی مرسوم نبوده و افراد نظر و دید مثبتی به این مسئله ندارند، اما خب اخیرا شاهد آن هستیم که فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی در ایران نیز کمی رواج پیدا کرده و افراد زیادی به سمت خرید و نگهداری از آن ها رفته اند‌.
سوالی که ذهن بسیاری از این افراد را درگیر خود می کند این است که کدام حیوان خانگی مناسب من است ؟؟ یا اینکه کدام یک تمیز تر است ؟؟ گربه یا سگ؟؟
ما در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم تا شاید بتوانیم پاسخ برخی سوالات شما را بدهیم. پس در ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

هنگام انتخاب سگ یا گربه باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

برخی افراد از قبل با حیوانات خانگی بزرگ شده اند یا از نزدیک با آن ها برخورد کرده اند و با ویژگی های آن ها آشنا هستند و خیلی راحت می توانند انتخاب کنند که گربه را برای نگهداری در منزل انتخاب کنند یا سگ.
با این حال ما برخی از فاکتور های موجود را در این زمینه برای شما بیان می کنیم.

گربه بگیرم یا سگ؟ کدام یک تمیز تر است؟

هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و شرایط خاصی برای نگهداری از آن ها نیاز است. شرایطی مانند مدت زمانی که می توانید برای بازی کردن با آن ها صرف کنید، فضایی که در اختیار دارید، اینکه بچه های کم سن و سال دارید یا خیر و یا …
در میان سگ ها نیز هر کدام از گونه های آن ها شرایط خاصی را برای نگهداری نیاز دارند که باید به آن نیز توجه کرد.
لوازم سگ ، لوازم گربه ، لباس سگ و لباس گربه از جمله مواردی است که در هنگام خرید این حیوانات باید به آن توجه کنید.

چگونه بفهمیم سگ حیوان مناسبی است برای ما؟

سگ ها به پیاده روی و هوای آزاد نیاز دارند، نیاز دارند که در هوای آزاد و فضاهای باز بدوند، اگر شما فرد پر جنب و جوش و پر انرژی هستید سگ می تواند حیوان مناسبی برای شما باشد.
سگ ها اگر خوب آموزش ببینند می توانند حتی در مسافرت ها نیز همراه شما باشند. اگر قصد دارید از یک سگ نگهداری کنید باید این موضوع را بدانید که آن ها نیاز دارند که برایشان وقت بگذارید، پس اگر مشغله کاری زیادی دارید بیخیال نگه داری آن ها شوید، چرا که در صورت عدم توجه کافی به آن ها حیوان آزار می بیند.
در هنگام انتخاب حیوان خانگی به نژاد سگ ها توجه کنید چرا که هر کدام از این نژاد ها ویژگی های خاص خود را دارند.

گربه و سگ از نظر تمیزی

چگونه بفهمیم گربه برای ما حیوان مناسبی است؟

گربه نسبت به سگ ها حیوانات آرام تر و ساکت تری هستند و می توانند به صورت مستقل خود را سرگرم کنند.
اگر فردی با مشغله کاری زیاد هستید و یا فضای محدودی برای نگهداری از حیوان خانگی دارید گربه برای شما مناسب تر از سگ است. گربه ها نیاز به پیاده روی ندارند و ازین نظر برای افرادی که مشغله زیادی دارند مناسب هستند.
پیرایش موهای گربه ها اهمیت دارد، بنابرین اگر گربه را برای نگهداری انتخاب کردید به این نکته توجه کنید.
اگر لوازم گربه مانند اسباب بازی گربه، جعبه خاک یا … در اختیار گربه خود قرار دهید آن ها در داخل خانه به خوبی سرگرم می شوند.

آیا حیوانات خانگی تمیز هستند؟

در رابطه با رعایت بهداشت حیوانات خانگی مسئله ای که اهمیت زیادی دارد ضدعفونی کردن خوده حیوانات و همچنین محل نگهداری آن ها می باشد. به همین خاطر توصیه می کنیم برای این کار از محلول های ضدعفونی استفاده نمایید. خاطر نشان می کنیم که شما عزیزان در هنگام خرید محلول ضد عفونی کننده آن محصولی را که سازگار با محیط زیست است را انتخاب نمایید. محلول های ضدعفونی کننده شیمیایی و الکلی معمولا باقی مانده هایشان در محیط زیست باقی می ماند و برای موجودات زنده که با آن در تماس هستند خطر آفرین می شود.

جمع بندی

در این مقاله درباره این موضوع صحبت کردیم که گربه بگیرم یا سگ؟ کدام یک تمیز تر است؟ برای نگهداری از یک حیوان خانگی بهتر است گربه را انتخاب کنیم یا سگ؟؟ درباره ویژگی های این دو حیوان خانگی صحبت کردیم و نکاتی را بیان کردیم که شما عزیزان بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.