05 شهریور 1401

سگ ها موجودات آزادی بوده‌اند. یکی از کار‌های لذت بخش برای آن‌ها دویدن و جهیدن به اطراف مختلف است. سگ‌های آزاد در طبیعت به راحتی از پس خود برآمده و مشکلات و حوادث کمتر آنان را تهدید خواهد کرد. اما در رابطه با سگ‌های خانگی هیچ تضمینی وجود ندارد. بسیار اتفاق افتاده که سگ‌های خانگی راه خود را گم کرده و از صاحب خود جدا شده‌اند و هرگز پیدا نشده‌اند. قطعا این اتفاق خوشایند شما نخواهد بود، برای پیشگیری از این ااتفاقات لازم بوده تا سگ خود را به انواع قلاده عادت بدهید. با این وجود همیشه مراقب سگ دلبدنتان بوده‌اید. یکی از قلاده‌های پر کاربرد و راحت که سپ‌ها دوستشان دارند، قلاده کمری سگ است. در این مطلب نحوی استفاده از این قلاده را شرح خواهیم داد. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای چگونه قلاده کمری سگ را ببندیم، هستید، با ما در این مطلب همراهی کنید.

قلاده کمری سگ چیست؟-manaarghavanpet.ir

قلاده کمری سگ چیست؟

 قلاده کمری سگ یکی از انواع قلاده مناسب برای سگ می‌باشد. این قلاده با استفاده متریال مختلف ساخته شده و هیچ آسیبی به بدن سگ وارد نخواهد کرد. قلاده کمری سگ به نحوی طراحی شده است که هم کمر و هم گردن سگ را درگیر خواهد کرد. بدین ترتیب فشار ناشی از بند‌ها به این قسمت‌ها تقسیم شده و سبب بروز آسیب روی بدن سگ نخواهد شد. قلاده‌های کمری سگ به راحتی قابل تنظیم هستند و می توان از آنان برای سگ‌های مینیاتوری و دیگر سگ‌ها با اندازه بزرگ‌تر استفاده کرد.

قلاده کمری سگ متفاوت از قلاده‌های دیگر بسته شده و هنگام دودین و حرکت سریع سگ نیز باز یا پاره نخواهد شد. اگر بخواهیم کارایی قلاده کمری سگ را بررسی کنیم، بیشتر مناسب سگ‌های خانگی با جثه‌های کوچک است. چرا که چنین سگ‌هایی بدن ظریفی داشته و قلاده گردنی کمی انان را اذیت خواهد کرد. اگر راحتی سگ‌تان برای شما اهمیت دارد، باید این قلاده راحت و در عین حال مطمئن را برای سگ خود استفاده کنید. برای این که سگ به قاده عادت کند از زمان کودکی قلاده کمری را بسته و فرصت دهید تا به خوبی با قلاده خود خو بگیرد.

قلاده کمری سگ چیست؟-manaarghavanpet.ir

نحوه بستن قلاده کمری سگ

برای این که قلاده کمری را به راحتی برای سگ ببندید، هیچ گونه سختی وجود ندارد. تنها باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید و از بروز ناراحتی برای سگ خود جلوگیری نمایید. یکی از مزیت هایی که قلاده کمر سگ دارد، وجود یک سری قلاب تنطیم کننده می‌باشد. ابتدا با استفاده از قلاب‌ها تا حد زیادی قلاده را گشاد کنید. توجه داشته باشید که قسمتی از قلاده که مناسب گردن است، نباید در قسمت کتف مورد استفاده قرار بگیرد. چرا که اندازه این دو قسمت با همدیگر متفاوت بوده و فشار مختلفی را روی کمر سگ انتقال خواهد داد.

هر دو تیکه‌ی قلاده را در دست گرفته و به آرامی از سر سگ عبور داده و به قسمت گردن آن برسانید. توجه داشته باشید که چند سانتی متر بزرگتر از دور سگ سر باید قلاده را گشاد نمایید. وقتی قلاده را به قسمت کمر رسانید، به آرامی دست‌های سگ را از قسمت دوم قلاده عبور دهید. در این مرحله دو بند قلاده یکی در قسمت کمر و دیگری در قسمت گردن سگ قرار گرفته است. بدین صورت دست‌های سگ میان این قسمت قرار گرفته است. در این مرحله باید به آرامی با استفاده از قلاب‌های تنظیم کننده سایز قلاده را تنگ کرده و مناسب دور کمر سگ کند. توجه داشته باشید که اگر سایز قلاده را تنگ نمایید، امکان اذیت شدن سگ تا حد زیادی وجود خواهد داشت. پس بهتر بوده تا  کمی آزاد و راحت باشد. اما نه به نحوی که قلاده به راحتی از سگ جدا شود.

 اگر این نکات را با دقت انجام دهید، قلاده کمری سگ یسته شده و به راحتی می‌توان از سگ محافظت کرد  آن را کنترل نمود. بهتر بوده تا در هنگام پیاده روی و گردش‌های بیرون از این قلاده استفاده کنید. توجه داشته باشید که جنس قلاده نباید سبب ایجاد سوزی و خراشیدگی روی بدن سگ کند.

نحوه بستن قلاده کمری سگ-manaarghavanpet.ir

کلام نهایی

 مگر می‌شود که سگ خانگی داشت و با استفاده از ابزارهای مختلف از آن محافظت نکرد. یکی از بهترین راهکار‌ها برای کنترل کردن سگ استفاده از قلاده کمری سگ خواهد بود. نحوه بستن قلاده کمری سگ چندان سخت و پیچیده نیست. اما یک سری نکات ریز داشته که باید حین بستن قلاده به آن‌ها توجه کرد. اما مهم‌ترین عامل کیفیت و متریالی است که برای بستن قلاده کمری از آن استفاده شده است. برای آن که یک قلاده کمری سگ با کیفیت را خریداری کنید، فروشگاه بزرگ مانا ارغوان در خدمت شماست. این فروشگاه تمام لوازم مورد نیاز سگ را عرضه کرده که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.