07 شهریور 1401

سگ ها موجوداتی بسیار دوست داشتنی و در عین حال وفاداری هستند که همیشه انسان‌ها از بودن در کنار سگ‌ها لذت برده‌اند. در گذشته زمانی که زندگی بشر کاملا متفاوت بود برای نگهداری از سگ‌ها نیاز به ابزار و دستگاه‌های مختلفی نبود. اما در دنیای امروز بدون وجود یک سری ابزارآلات نگهداری از سگ ممکن نخواهد بود. قلاده یکی از مهم‌ترین وسایل سگ بوده که یک سگ باید داشته باشد. بدون وجود قلاده امکان مدیریت و کنترل سگ وجود نداشته و همچنین مراقبت از آن در مکان‌های دیگر سخت خواهد شد. در حال حاضر انواع و اقسام قلاده برای سگ وجود داشته که متناسب با ویژگی‌های ظاهری آن‌ها باید از قلاده‌ها استفاده نمود. یکی از بهترین قلاده‌های موجود در بازار قلاده کتفی سگ می‌باشد. در این مطلب سعی داریم بدونیم که چگونه قلاده کتفی سگ را ببندیم .

چگونه قلاده کتفی سگ را ببندیم -manaarghavanpet.ir

منظور از قلاده کتفی سگ چیست؟

همان طور که می دانیم قلاده کتفی سگ دارای انواع مدل‌های مختلفی بوده که کارایی متفاوتی دارند. بسیاری از افراد تصورشان از قلاده تنها گردنبند‌هایی است که بر گردن سگ‌ها بوده و افراد با استفاده از آنان سگ خود را کنترل می‌کنند. اما باید بدانید که قلاده‌ها تنها به مدل گردنی محدود نشده و دارای مدل‌های مختلفی هستند. قلاده گردنی برای بسیاری از سگ‌ها خوشایند نبوده و باعث اذیتشان شده است. زمانی که انسان سگ را از محیط زیست جدا کرده و به خانه خود کشانده است، حق ندارد با استفاده از ابزار‌های مختلف به جسم سگ آسیبی وارد کند. با توجه به این شرایط قلاده‌های مختلی دیگری ساخته شده و راهی بازار شده است در بین قلاده‌ها نمونه کتفی آن بسیار خاص و مناسب است.

قلاده کتفی سگ بسیار راحت بوده و زمانی که این قلاده به سگ بسته شده است، هیچ گونه اذیتی را احساس نخواهد کرد. قلاده کتفی سگ از چهار قسمت تشکیل شده است. قسمتی از آن کتف و پایین گردن سگ را درگیر کرده و قسمت دیگرش کمر سگ را می بنند. برای عملکرد بهتر این قلاده یک نوار نیز این دو قسمت را به هم متصل کرده است. این نوار بر روی شکم سگ قرار گرفته و باعث شده تا قلاده محکم به بدن سگ متصل شود. مهار سگ با استفاده از قلاده کمری سگ بسیار راحت خواهد شد. زمانی که سگ در حال گردش بوده و یا قصد حمله دارد، اگر قلاده کتفی داشته باشد، به راحتی قابل کنترل خواهد بود.

منظور از قلاده کتفی سگ چیست؟-manaarghavanpet.ir

نحوه بستن قلاده کتفی سگ

 برای بستن قلاده کتفی سگ باید دقت زیادی داشته باشید. بر خلاف قلاده کمری که نیاز به بررسی برای تشخیص دارد، این قلاده به نحوی طراحی شده که به راحتی می‌توان قسمت کتف و قسمت کری آن را از هم تشخیص داد. اولین کاری که باید انجام دهید، این است که تا خد امکان قلاده را گشاد کنید، به نحوی که سر سگ از آن عبور کند و هیچ اذیتی نشود. سپس تمام قلاده را از دست‌ها عبور داده و به کمر سگ برسانید. در صورتی که سگ اذیت نشود، به آرامی دست‌ها را خم کرده و نوار کتفی قلاده را به کتف برسانید.

نوار پایینی باید منطبق بر شکم سگ باشد. در این حالت می توانید سایز قلاده را تنگ کنید، اگر قلاده همچنان گشاد باقی بماند با چند حرکت و جست و خیز سگ بیرون می آید. در صورتی که قلاده سفت و محکم باشد نیز فشار زیادی بر تن سگ خواهد آمد. بند بلندی که سگ به قلاده متصل می شود را نیز می توانید با قلابی که دارد، تغییر سایز دهید. قلاده کتفی سگ بیشتر مختص سگ‌هایی است که جثه بزرگی دارند و کنترل آنان نیازمند انرژی زیادی است. قلاده کتفی سگ هیچ فشاری بر گردن سگ نخواهد آورد.

نحوه بستن قلاده کتفی سگ-manaarghavanpet.ir

کلام نهایی

قلاده کتفی سگ یکی از بهترین قلاده‌هایی است که برای سگ‌ها طاحی شده است. این قلاده مناسب سگ‌هایی همچون پامرین و یا مینیاتوری نیست. چرا که این سگ‌ها اندام ریزی دارند و برای کنترل آنان قلاده کمری کافی است. اما سگ‌هایی مانند سگ ژرمن که جثه بزرگی داشته و قدرت آن نیز قابل توجه است، به راحتی قابل کنترل نیست. قلاده گرنی برای سگ کمی آزار دهنده بوده و مناسب‌ترین قلاده برای آنان قلاده کتفی سگ خواهد بود. قلاده کتفی سگ کتف، سینه و کمر سگ را درگیر کرده و باعث شده تا با اعمال فشار از سمت شما سگ به راحتی کنترل شود. بهترین متریال برای ساخت این قلاده‌ها چرم طبیعی است. پلاستیک و یا نخ قدرت و استحکام چرم طبیعی را نخواهند داشت و برای ساخت قلاده کتفی سگ مناسب نیستند. اگر خواهان خرید بهترین قلاده کتفی سگ موجود در بازار هستید، مجموعه مانا ارغوان بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. این مجموعه انواع تجهیزات مربوط به نگهداری از سگ را با بهترین کیفیت ممکن عرضه می‌کند.