23 شهریور 1401

گربه ها حیوانات بسیار دوست داشتنی و لطیفی هستند  که اکثر ما خواهان نگهداری و یا به سرپرستی گرفتن یکی از آنها هستیم. برای نگهداری از گربه ها باید یکسری اصول را دانست و آنها را رعایت کرد در حال حاضر لباس های بسیار زیادی برای گربه ها طراحی شده است، که در فصل‌های مختلف سال می‌توان این لباس ها را برتن گربه ها پوشاند‌. در این مقاله قصد داریم تا برای این سوال که چگونه به طور ایمن به گربه لباس بپوشانیم، پاسخی مناسب پیدا کنیم.

اما نکته اینجاست که گربه ها معمولا از انجام کارهای شخصی خود متنفرند، همیشه از مسواک زدن حمام رفتن، کوتاه کردن ناخن و لباس پوشیدن فراری هستند. اگر ما از این رفتار و ویژگی گربه آگاهی نداشته باشیم و هنگام پوشاندن لباس گربه نکاتی را مد نظر قرار ندهیم، قطعا با خشونت و پرخاشگری گربه مواجه خواهیم شد.

اگر شما دارای یک یا چند گربه های زیبا هستیم اما برای لباس پوشیدن آنها چالش های متعددی را تجربه کرده‌اید، خواهشمندیم در این مقاله با ما همراه شوید و از نکات ذکر شده بهره مند شوید.

چگونه به طور ایمن به گربه لباس بپوشانیم؟-manaarghavanpet.ir

اقدامات لازم پیش از پواشندن لباس بر تن گربه:

قبل از آنکه گربه را برای لباس پوشیدن آماده کنیم، باید یکسری اقدامات و کارها انجام شود. اولین کاری که باید انجام دهیم این است که گربه را در آغوش بگیریم و چند دقیقه آن را نوازش کنیم. این کار باعث شده تا گربه از نظر روانی آماده انجام کاری شود و با پرخاشگری گربه مواجه نشویم. یکی دیگر از اقدامات لازم کوتاه کردن ناخن های گربه است پنجه های گربه همیشه تیز و برنده هستند، در صورتی که دچار استرس و هیجان شوند با انداختن چنگ سبب ایجاد خراش روی پوست بدن ما خواهند شد. از این جهت لازم بوده تا پیش از آنکه بخواهیم بر تن گربه لباس بپوشیم، باید حتما ناخن‌های گربه را کوتاه کنیم. در صورتی که گربه هنگام لباس پوشیدن اذیت شود و با پرخاشگری گربه مواجه شویم، چنگ انداختن گربه هیچگونه آسیبی به ما وارد نخواهد کرد. گربه ها دارای لباس های متعددی مانند پیراهن، شلوار، کلاه، پیش بند پاپیون، کروات و غیره هستند،  در ادامه این مطلب طرز پوشاندن پیراهن و شلوار را به صورت ایمن بر تن گربه بیان خواهیم کرد.

اقدامات لازم پیش از پواشندن لباس بر تن گربه-manaarghavanpet.ir

پوشاندن پیراهن بر تن گربه

پیراهن هایی که برای گربه طراحی شده است در مدل ها و طرح های مختلفی هستند. پیراهن و تیشرت متداول ترین آنهاست. برای پوشاندن پیراهن بهترین گربه لازم بوده ابتدا دکمه‌های لباس را باز کنید، دست‌های گربه را به آرامی از آستین عبور دهید و به آرامی شروع به بستن دکمه کنیو. معمولاً پوشاندن پیراهن دکمه دار راحت تر از تیشرت است. برای پوشاندن تیشرت باید نکات بیشتری را مدنظر قرار داد، ابتدا باید سر گربه را از حلقه پیراهن خارج کنیم. امکان دارد در این مرحله گربه اذیت شود برای این کار حتماً به سایز پیراهن و اندازه یقه توجه کنید. پیراهن های تنگ به هیچ عنوان مناسب گربه نیستند و سبب اذیت و ناراحتی گربه خواهند شد. زمانی که یقه تیشرت برتن گربه رفت به آرامی دست ها را از آستین لباس خارج کنید، توجه داشته باشید که دست گربه خم نشود.در این صورت به ستخوانهای دست گربه فشار آمده و گربه ناراحت خواهد شد. احتمال دارد با پرخاشگری گربه مواجه شوید. پس در این مرحله دقت زیادی داشته باشید. پوشاندن پیراهن دکمه دار بر تن گربه بسیار راحت‌تر از شلوار خواهد بود‌. پس از گذراندن این مرحله به سراغ پوشاندن شلوار بروید

پوشاندن پیراهن بر تن گربه-manaarghavanpet.ir

پوشاندن شلوار بر تن گربه

در ادامه مبحث چگونه به طور ایمن لباس و گربه بپوشانین، قصد داریم نحوه پوشاندن شلوار را به خوبی بیان کنیم برای پوشاندن شلوار بهتر است به مدل شلوار توجه کنید. شلوارهایی استاندارد هستند که ناحیه ای در پشت شلوار برای دم گربه تعبیه شده است. ابتدا پاچه ها را تا کرده و ارتفاع شلوار را کاهش یابد. به آرامی پاهای گربه را از پاچه شلوار عبور دهید. به قسمت دم گربه که رسیدید به آرامی با نوازش، دم گربه را از قسمت مخصوص خارج کنید. در این مرحله ۹۰ درصد کار انجام شده است، کافیست پاچه های شلوار را باز کرده و قسمت بالایی شلوار را تا انتها بالا بکشید. بدین ترتیب بدون هیچ سختی و چالشی شلوار را بر تن گربه کرده ایم، توجه داشته باشید که پارچه ها و آستین پیراهن نباید بیش از اندازه بلند باشد و برای حرکت گربه مانعی ایجاد کنند.

 

کلام نهایی

در مبحث چگونه به طور ایمن لباس بر تن گربه بپوشانیم، به خوبی نحوه پوشیدن لباس را توضیح داده‌ایم. توجه داشته باشید که سایز لباس باید کاملا برای گربه مناسب باشد، در غیر این صورت تنها با پرخاشگری بیش از حد گربه مواجه خواهید شد و  گربه کاملاً در این لباس احساس ناراحتی خواهد کرد. فروشگاه بزرگ مانا ارغوان انواع و اقسام لباس گربه را در بهترین کیفیت و بیشترین تنوع رنگ و طرح ارائه می‌دهد. با مراجعه به این فروشگاه علاوه بر تهیه لباس از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید.