19 مهر 1400

شما برای نگهداری از سگ ها باید نیازهای آن ها را نیز پرداخت کنید. یکی از نیازهای مهم سگ، نیاز سگ به لباس می باشد.

نیاز سگ به لباس

لباس برای سگ یکی از وسایل ضروری برای نگهداری از سگ می باشد و شما به عنوان صاحب سگ باید از فواید خریداری لباس سگ مطلع باشید. برخی از صاحبان سگ ها، فکر می کنند که لباس برای سگ جنبه تزیینی دارد اما باید بدانید که سگ شما در فصل زمستان به دلیل سرد بودن هوا، به لباس نیاز دارند. پوشش سگ ها علاوه بر محافظت در برابر گرما و سرما در فصل زمستان و تابستان، برای سگ هایی که حساسیت پوستی یا بیماری پوستی دارند واجب می باشند. به یاد داشته باشید که سگ ها همواره با صاحبان خود در ارتباط می باشند و باید سگ ها تمیز باشند.

جهت خرید لباس سگ به این بخش مراجعه کنید.

ویژگی لباس های مناسب برای سگ ها

  • شما باید لباس سگ را مناسب با فصلی که در آن هستید، انتخاب کنید. برای مثال در فصل زمستان شما باید از کاپشن ها ،بارانی ها و لباس های گرم استفاده کنید. شما با خرید لباس های گرم و مخصوص زمستان از سگ خود در برابر باران و برف و… محافظت می کنید. شما در فصل زمستان می توانید برای سگ خود، کفش خریداری کنید. شما با تهیه کفش برای سگ خود باعث می شوید که سگتان کمتر سرما را حس کند و پنجه هایش تمیز بماند.
  • وقتی که شرایط مهیا باشد شما می توانید برای سگ خود، لباس های نازک و رنگی شاد خریداری کنید. شما با این کار سگ خود را به پوشیدن لباس علاقمند می کنید. البته خریداری لباس های ضخیم و تنگ برای سگ خود باعث می شود که سگ اذیت شود و مانع حرکت و آزادی سگ شود و  از لباس خوشش نیاید.
  • وقتی در داخل خانه هستید، بهتر است که سگ لباس تنش نباشد و یا از لباس های بسیار نازک در داخل خانه استفاده کنید.

فواید تهیه لباس برای سگ خانگی

لباس برای سگ از این حیوان در مقابل اثرات و بلایای طبیعی محافظت می کند. این نکته قابل توجه هست که بلایا و حوادثی که برای سگ می تواند در طبیعت رخ دهد بیشتر از حوادثی است که ممکن است برای انسان پیش بیاید. وقتی شما برای سگ خود لباس تهیه می کنید از این بلایا و حوادث جلوگیری می کنید. یکی دیگر از فواید تهیه لباس برای سگ خانگی این می باشد که سگ ها را در مقابل زخم و ساییدگی محافظت می کند و باعث می شود که سگ شما زخمی نمی شود و یا پوستش مورد آسیب قرار نگیرد.

بعضی از سگ ها دارای حساسیت های پوستی و خارش می باشند که شما می توانید با خرید لباس برای سگ خود مانع پخش شدن این مریضی بین سگ ها و یا انسان ها شوید.