03 شهریور 1401

سگ‌ها موجودات بسیار عجسبی هستند، بشر از زمانی که زندگی خود را روی کره خاکی شروع کرده است، اولین موجوداتی که برای رفع نیاز‌هایش از آنان بهره جسته است، حیوانات در گونه‌های مختلف بوده اند. حیوانات به دو گروه اهلی و وحشی تقسیم شده اند، حیوانات اهلی به راحتی رام بشر شده و او را برای گذران زندگی بهتر یاری کرده اند، اما حیوانات وحشی از این کار خود داری کرده و راه خود را از آدم‌ها جدا کرده اند. در میان حیوانات وحشی تنها سگ ها با انسان رابطه بسیار خوبی پیدا کرده اند. سگ‎ها به وفاداری معروف هستند. اگر در طول زندگی شان مهری از یک انسان دیده باشند، هرگز فراموش نکرده و همیشه با وفاداری خود این مهر را جبران کرده اند. سگ دارای نزاد و گونه‌های مختلفی است، سگ مینیاتوری در واقع بامزه‌ترین سگی است که خواهید دید. این سگ‌ها گزینه بسیار خوبی برای نگهداری هستند. در این مطلب قصد داریم تا لباس سگ مینیاتوری را برایتان معرفی کنیم. اگر شما نیز به این موجودات زیبا و در عین حا بسیار با نمک علاقه مندید با ما همراه شوید.

 سگ مینیاتوری چیست؟

 سگ مینیاتوری و یا سگ جیبی یکی از صد‌ها نژاد سگ بوده که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. قطعا همه‌ی ما عروسک‌های سگ را در خیابان و بازار دیده ایم، این عروسک‌ها تا حد زیادی جذاب بوده اند و برای دکوری و یا تزئینی از آنان استفاده می‌کنند. اما تصور کنید، که این عروسک بتواند راه برود، واق واق کند و دور شما بچرخد. سگ‌های مینیاتوری دقیقا چنین چیزی هستند. جثه‌ی بسیار کوچکی داشته و به راحتی در دستان شما جای خواهند گرفت. سگ مینیاتوری دارای موهای بلند و لطیفی بوده بسیار به خز شباهت دارد. دختران علاقه‌ی بسیار زیادی به آن‌ها داشته و معمولا یکی از آنان را در کنار خود نگهداری می‌کنند.

سگ مینیاتوری چیست؟-manaarghavanpet.ir

لباس سگ مینیاتوری به چه صورت است؟

 شاید در وهله‌ی اول که صحبت از لباس سگ مینیاتوری شود، کمی مسخره و خنده دار باشد که برای سگ لباس خریداری شود. اما وقتی چشمانتان به این موجودات کوچولو و در عین حال با نمک و کاملا دوست داشتنی بیفتد، نه تنها برای آن‌ها لباس مختلف را تهیه خواهید نمود. بلکه انواع و اقسام وسایل بازی و تخت خواب را نیز برایش تهیه خواهید نمود. لباس سگ مینیاتوری بسیار مختلف بوده و هر نواع لباسی را در بر خواهد داشت. هر چه که لباس به  عنوان لباس مورد استفاده قرار می‌دهد، در مجموعه لباس سگ مینیاتوری نیز وجود دارد. با توجه به جنسیت سگ لباس‌ها با هم متفاوت خواهند بود.

لباس دختر کوچولوی مینیاتوری:

 • کلاه
 • دامن
 • شلوار و شلوارک
 • پیراهن
 • نیم تنه
 • بلر دامنی
 • بلر شلواری
 • لباس عروس

لباس پسر کوچولوی مینیاتوری

 • کلاه
 • پیراهن
 • کت و شلوار
 • شلوار
 • شلوارک
 • بلر شلواری

لباس سگ مینیاتوری تنها مختص به تن پوش آن نخواهد بود. انواع مختلف اکسسوری‌ها نیز برای آن‌ها وجود دارد. روبان، کش مو، مویی، عینک آفتابی، کراوات، کمربند، شال و روسری نیز برای آن‌ها ساخته شده است. با توجه به این که تقریبا سگ‌های مینیاتوری دارای یک سایز و اندازه هستند، سایز بندی چندان متفاوتی برای لباس سگ مینیاتوری وجود ندارد.

لباس پسر کوچولوی مینیاتوری-manaarghavanpet.ir

 نکات مهم در رابطه با لباس سگ مینیاتوری

 1. از آن جا حیوانات به صورت طبیعی نیازی به لباس ندارند، باید مد نظر داشته باشید که استفاده دائمی از لباس‌ها می‌تواند سبب ناراحت فسقلی شما شود، پس چه بهتر که تنها در مراسم‌های خاصی آن هم به مدت چند ساعت بر تن سگ کوچولو لباس بپوشانید.
 2. توجه داشته باشد که الیاف پارچه هیچ آلرژی یا آزاری برای سگ به همراه نداشته باشند. حیوانات بدن کاملا متفاوتی نسبا به آدم‌ها دارند و باید از یک سری پارچه های مخصوص برای آن‌ها لباس تهیه کرد.
 3. اگر متوجه شدید که سگ هیچ علاقه ای به لباسش ندارد، آن را مجبور به پوشیدن نکنید و اجزاه دهید، هر طور که دوست دارد زندگی کند.

 نکات مهم در رابطه با لباس سگ مینیاتوری-manaarghavanpet.ir

 کلام نهایی

 با توجه با استقبال زیادی که از سگ‌های مینیاتوری شده است، لباس سگ مینیاتوری نیز یکی از پر تقاضا ترین محصولات در بازار می‌باشد. برای خرید لباس سگ مینیاتوری باید به یک سری نکات توجه ویزه داشته باشید. قطعا یک فروشگاه معتبر نیاز خواهید داشت تا لباس سگ مینیاتوری که از تمام لحاظ مطمئن است را از آن جا خریداری کنید. اگر این موضوع را سرسری گرفته و از هر فروشگاهی لباس سگ مینیاتوری را خریداری کنید، احتمال ویروسی شدن پوست سگ وجود خواهد داشت. با انتخاب یک فروشگاه خوب از سک دوست داشتنی و با مزه‌ی خود محافظت کنید. فروشگاه مانا ارغوان یکی از بهترین عرضه کنندگان لباس سگ مینیاتوری بوده که می‌توانید به آن جا مراجعه کنید.