17 شهریور 1401

سگ و قلاده ارتباط تنگاتنگی با همدیگر دارند، برای بعضی از حیوانات مانند گربه نیز از قلاده استفاده می‌شود، اما بیشتر حالت زینتی داشته و هدف چندان خاصی را به دنبال نخواهد داشت. اما در رابطه با سگ این موضوع کاملا متفاوت خواهد بود، سگ‌ها حیوانات بسیار باهوشی هستند که اگر به درستی و با استفاده از روش‌های اصولی مورد تربیت قرار بگیرند، بسیار هوشمندانه رفتار کرده و به آدم‌ها برای کارهای مختلف کمک زیادی خواهند کرد. یکی از ابزارهایی که برای تربیت سگ از آن استفاده خواهد شد، قلاده زنجیری تربیتی است. این قلاده تفاوت عمده‌ای با دیگر قلاده‌های موجود در بازار داشته که سبب برقراری ارتباط بین فرد و سگ خواهد شد. با وجود این قلاده یک سری فعالیت و رفتار‌های سگ به خوبی کنترل خواهد شد. در این مقاله هدف ما بررسی ویژگی و کاربرد قلاده زنجیری تربیتی خواهد بود. اگر شما نیز خواهان آموزش و تربیت سگ خود هستید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

قلاده زنجیری تربیتی -manaarghavanpet.ir

 چرا سگ‌ها به تربیت نیاز دارند؟

 حیوان‌ها برای زندگی در کنار انسان و تطبیق شرایط با زندگی انسان‌ها ساخته نشده‌اند. به صورت غریزی حیوانات مخصوصا سگ‌ها قادر به انم=جام فعالیت‌های طبیعی خود هستند، اما برای زندگی به سبک انسان‌ها به آموزش‌های مختلفی احتیاج دارند. به عنوان میال سگ باید به راحتی ارتباط موثری با صاحب خود و اطرافیان خود برقرار کند. برای این امر به محض شندین صدای خود به سمت کسی که او را صدا زده برود و یا منظور افراد را به خوبی متوجه شود. کنش و واکنش‌های زیادی وجود داشته که سگ‌ها بایستی به خوبی از عهده آنان بربیایند. تربیت سگ بدین منظور بوده و باعث شده تا سگ و انیان‌ها به خوبی قادر به برقراری ارتباط با همدیگر باشند و بتوانند منظور خود را به هم القا نمایند.

چرا سگ‌ها به تربیت نیاز دارند؟ -manaarghavanpet.ir

قلاده زنجیری تربیتی چگونه عمل می‌کند؟

قلاده زنجیری تربیتی یک نوع متفاوت از قلاده سگ بوده که کارایی متفاوتی دارد. این قلاده دارای ساختار منحصر به فردی است. یک سری سنسورها درون قلاده زنجیری تربیتی تعبیه شده است. این قلاده دارای کنترل و ریموت نیز بوده و افراد به واسطه ریموت به سنسور قلاده پیام ارسال می نمایند. قلاده لرزش‌های مختلفی از خود نشان داده و سگ به محض لرزش متوجه شده و رفتار به خصوصی مطابق چیزی که فراگرفته است، انجام خواهد داد. شاید این گونه برداشت شود که لرزش بر گردن و بدن سگ به واسطه قلاده مانند یک شوکر عملکرده و نوعی آزار و اذیت محسوب خواهد شد.

قلاده لرزش خفیفی داشته و به هیچ عنوان با لرزش شوکر قابل مقایسه نخواهد بود. هیچ گونه اذیتی به سگ از طریق قلاده زنجیری تربیتی وارد نخواهد شد. اما این اتفاق در شرایطی است که به درستی از این گونه ابزار استفاده شود. در صورتی که به خوبی از نحوه تربیت سگ آگاهی نداشته باشید، امکان آسیب رسانده با سگ وجود داشته و همین قلاده برای سگ غیر قابل تحمل خواهد شد. در واقع ماهیت قلاده زنجیری تربیتی به سگ آسیب نخواهد رساند، این هدف افراد و عدم توانایی ایشان در استفاده از قلاده بوده که سبب آزار و اذیت سگ‌ها خواهد شد.

برای تربیت سگ چگونه از قلاده زنجیری تربیتی استفاده خواهد شد؟

 قلاده زنجیری تربیتی در تربیت سگ نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. برای این کار یک سری اصول وجود داشته که به واسطه آنان به سگ آموزش داده خواهد شد. این بستگی به مربی دارد که چگونه سگ را آموزش خواهد داد، به عنوان مثال برای آموزش سگ هنگامی که نامش را صدا می زنند، از یک یک لرزش توسط قلاده انتقال داده خواهد شد. پس از اتمام آموزش هر بار که این لرزش احساس شود، سگ به طرف مربی و یا صاحب خود باز خواهد گشت. ترفند‌های زیادی برای تربیت و آموزش سگ‌ها به واسطه قلاده زنجیری تربیتی وجود دارد. اما باید مد نظر داشته باشید که تربیت سگ فارغ از اصول و روش‌های استاندارد نباشد که به جای تربیت با نتیجه معکوسی مواجه خواهید شد.

برای تربیت سگ چگونه از قلاده زنجیری تربیتی استفاده خواهد شد؟ -manaarghavanpet.ir

کلام نهایی

قلاده زنجیری تربیتی یکی از قلاده‌های مورد استفاده برای سگ‌ها بوده که در امر تربیت سگ‌ها بسیار مفید واقع شده است. این قلاده با قلاده معمولی متفاوت بوده و دارای یک سری سنسور بوده که سینگال‌هایی را از ریموت دریافت خواهند کرد. این قلاده هیچ گونه خطری برای سگ نداشته در صورتی که اصولی از آن استفاده شود. با خرید قلاده زنجیری تربیتی متناسب باسایر و جثه سگ خود ارتباط خوبی با آن برقرار نمایید. برای خرید این محصول مجموعه مانا ارغوان گزینه‌ی بسیار خوبی است. این مجموعه انواع مختلف قلاده ها از جمله قلاده زنجیری تربیتی را عرضه خواهد کرد. با وجود این فروشگاه به راحتی برای خرید می‌توان اقدام نمود.