13 شهریور 1401

حیوانات مختلفی را می‌توان برای نگهداری در خانه انتخاب نمود، بسیاری از افراد سگ و گربه را انتخاب می‌کنند، اما هستند افرادی که علاه زیادی به خرگوش داشته و خواهان خرید و نگهداری خرگوش به عنوان حیوان خانگی هستند. خرگوش اندازه ظریف و کوچکی داشته و به راحتی می‌توان آن را برای نگهداری در آپارتمان نیز انتخاب نمود. برای خرگوش باید خانه‌ای را در نظر داشته باشید. با توجه با ماهیت خانه محل زندگی و نگهداری خرگوش متفاوت خواهد بود. خانه‌های ویلایی که دارای حیاط هستند، برای نگهداری از خرگوش به یک قفس پیش ساخته احتیاج داشته که به راحتی در حیاط قابل نصب خواهد بود. قفس‌های زیبا و در عین حال کوچکی نیز وجود داشته که مناسب محیط‌های آپارتمانی هستند. اگر شما نیز به این حیوانات بی آزار مخملی علاقه دارید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا بدانید قفس خرگوش باید چگونه باشد ؟

قفس خرگوش باید چگونه باشد ؟-manaarghavanpet.ir

آیا انتخاب قفس برای خرگوش مناسب است؟

خرگوش‌ها در دو گونه وحشی و اهلی وجود دارند، خرگوش اهلی به راحتی در کنار انسان‌ها زندگی کرده و هیچ گونه خطری را به همراه نخواهد داشت. افرادی که دارای مزارع هستند، همیشه چندین خرگوش داشته که زیبایی مزارع را چندین برابر کرده‌اند. قطعا محدود کردن حیوانات به قفس چندان خوشایند نیست، اما خالی از لطف نبوده و مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت. استفاده از قفس باعث شده تا خرگوش طعمه و خوراک دیگر حیوانات نشود. این کار باعث ایجاد اخلال در اکوسیستم نخواهد شد. چرا که شما تنها تعداد انگشت شماری از خرگوش را در قفس نگهداری خواهید کرد. این تعداد سبب بر هم تعادل در محیط زیست نخواهد شد.

خرگوش‌ها اهل جست و خیز زیادی نستند و همیشه در یک محدوده رفت و آمد می‌کنند. خرگوش‌ها بیشتر به یک سمت خزیده و اهل پیچ و تاب نیستند. از این رو به راحتی به قفس خو کرده و به زندگی خود ادامه خواهند داد، بدون این که با مشکلی مواجه شوند.

آیا انتخاب قفس برای خرگوش مناسب است؟-manaarghavanpet.ir

انواع قفس برای خرگوش  

 قفس خرگوش‌ها انواع مختلفی داشته که به بررسی آنان می پردازیم؛

  1. قفس مختص فضای باز: قفس برای محافظت از خرگوش در برابر شکار توسط دیگر حیوانات و همچنن برای جلوگیری از گم شدن حیوان ساخته شده است. در فضای باز می‌توان یک باغ مصنوعی برای خرگوش‌ها ساخت. دیواره و سقف این باغ را می توان به واسطه حفاظ و نرده پوشاند. فاصله بین نرده‌ها باید به حدی باشد که امکان عبور خرگوش از لا به لای ان وجود نداشته باشد. خرگوش‌ ها علاقه بسیاری به کندن گودال و چاله درون زمین دارند. اگر به درستی قفس طراحی نشده باشد، خرگوش با سوراخ کردن زمین راهی به سمت خارج از ساختمان پیدا خواهد کرد. از این رو قفس در فضای باز باید دارای کفپوش مناسب باشد تا از حفر گورال توسط خرگوش جلوگیری کند. وجود باغ مصنوعی باعث شده تا از ایجاد بوی نامطبوع برای خرگوش جلوگیری شود.
  2. قفس آماده: این نوع قفس‌ها به صورت آماده وجود داشته و مکان مناسبی برای نگهداری از خرگوش‌ها هستند. این نوع قفس در سایز و اندازه‌های مختلفی ساخته شده که برای یک الی چندین خرگوش طراحی شده است. آپارتمان‌ها و ساختمان‌هایی که فاقد حیاط و فضای سبز هستند، برای نگهداری از خرگوش از این مدل قفس استفاده خواهند نمود. این قفس یه شکل کعب مستطیل ساخته شده است و یک اتاقک کوچک تاریک درون قفس تعبیه شده که یک دایره برای حرکت خرگوش در آن تعبیه شده است. خرگوش‌ها هر وقت که بخواهند به راحتی درون این اتاقک کوچک خواهند رفت. این قفس به نحوی طراحی شده که به راحتی امکان باز و بسته شدن آن وجود دارد. همچنین در این قفس محفظه‌ای وجود داشته که مخصوص نگهداری مواد غذایی و خوراک خرگوش است. بیشتر از چوب، استیل و آلومینیوم برای ساخت قفس استفاده شده که وزن سبکی دارند و ضد زنگ هستند.

انواع قفس برای خرگوش  -manaarghavanpet.irکلام نهایی

 خرگوش یکی از زیباترین و در عین حال با نمک‌ترین حیوانات موجود در بازار است. این حیوان لطافت خاصی داشته که سبب شده علاقمندان بسیاری را به سمت خود جلب کند. خرگوش به عن   وان حیوان خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نگهداری از خرگوش به یک مکان خاص احتیاج  داریم. قفس خرگوش با قفس پرندگان تفاوت عمده‌ای دارد. این قفس دارای استاندارد‌های زیادی بوده که کاملا از خرگوش محافظت خواهد شد. برای خرید و نصب قفس خرگوش مب‌توانید به فروشگاه‌های مخصوص حیوانات خانگی و وسایل مورد نیاز حیوانات خانگی مراجعه  کنید. فروشگاه مانا ارغوان یکی از بهترین عرضه کنندگان قفس خرگوش بوده است. قفس خرگوش موجود در این فروشگاه کاملا استاندارد بوده و از کیفیت بالایی دارند.