07 آذر 1400

سگ حیوان بسیار بازیگوش و با تحرکی است و شما برای اینکه بتوانید با سگ خانگی خود ، بازی کنید ، باید اطلاعات کامل تری را در این رابطه داشته باشید. علاوه بر اینکه استفاده از قلاده سگ در مکان های عمومی و دیگر مکان های مورد نیاز بایستی استفاده شود ولی در بعضی مواقع در مکانی مناسب بایستی سگ را ازاد نگه داشت تا بتوانید راحتر با سگ تمرین های سرگرم کننده انجام دهید .

ما در این مقاله قصد داریم که به چند نوع از سرگرمی های هیجان انگیز سگ ها اشاره کنیم و توضیحاتی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم ؛ امیدواریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی فرمایید.

سرگرمی های هیجان انگیز برای سگ ها

اگر شما صاحب سگ خانگی هستید ، نمی توانید تمام روز سگ را داخل خانه نگه دارید و سگ هیچگونه فعالیتی نداشته باشد.

اگر شما با سگ خود بازی نکنید، سگ شما منزوی و گوشه گیر می شود و این عامل باعث به وجود آمدن سایر مشکلات در سگ ها نیز می شود.

چوب بازی با سگ

سگ ها از اینکه بخواهند به دنبال شی یا جسمی بگردند ، بسیار شاد و خوشحال می شوند. برای این کار شما می توانید تکه چوبی را به اطراف پرتاب کنید تا سگ برای پیدا کردن آن به فعالیت وادار شود. برای اشتیاق بیشتر سگ می توانید بر روی تکه چوب، یک طعمه طبیعی نیز ببندید. با استفاده از این روش سگ شما فاصله و مسافت بسیار زیادی را می دود و باعث ورزیدن بدن سگ نیز میشود.

حیوانات مخصوصا سگ زمانی که مورد تشویق قرار می گیرند، علاقه و انرژی بیشتری را پیدا می کنند. اگر سگ خانگی شما مشتاق به دویدن نیست یا از دویدن در مسافت های زیاد پرهیز می کند، بهتر است که از مسافت های کمتر شروع کنید و بعد از عادت کردن سگ، مسافت را نیز زیاد کنید.

البته باید دقت داشته باشید که سگ شما به ورم مفاصل یا مشکلات پنجه دچار نباشد، زیرا فعالیت برای این حیوانات می تواند آسیب های زیادی را وارد کند.

مسابقه زور با سگ

یکی از بهترین راه ها برای سرگرم کردن سگ ها، فعالیت های رقابتی است. بر سر یک تکه استخوان طنابی را ببندید و سپس استخوان را بر دهن سگ قرار دهید. سر طناب را به دست بگیرید و با سگ مقایسه زور انجام دهید. قطعا سگ استخوان را به سمت خود میکشد و شما نیز باید تلاش کنید که طناب را به سمت خود بکشید.

برای اینکه علاقه سگ به این بازی ها بیشتر شود باید اجازه دهید که سگ برنده شود و او را مورد تشویق قرار دهید. برای انجام دادن این بازی و سرگرم شدن سگ، بهتر است که قوانینی را وضع کنید تا بازی در زمان مشخصی تمام شود.

برای مثال وقتی طناب به دندان های سگ رسید، بازی متوقف می شود و سگ برنده مسابقه است. البته برخی از سگ ها به متوقف شدن بازی، واکنش های منفی را نشان می دهند.

توپ بازی با سگ

یکی دیگر از سرگرمی های مورد علاقه سگ های خانگی ، بازی با توپ است. وقتی که شما توپ را به سمت سگ خود پرتاب می کنید، سگ با سر خود توپ را به سمت شما پرتاب می کند. برای اینکه سر سگ شما مورد آسیب قرار نگیرد، بهتر است که از توپ های کم وزن و کم حجم استفاده کنید.

در حین بازی مداوم سگ را تشویق کنید تا علاقه این حیوان به این بازی و سرگرمی بیشتر شود.

بازی پیدا کردن وسایل

سگ ها علاقه خاص و بسیار زیادی به پیدا کردن اشیا و وسایل دارند. شما برای انجام دادن این بازی باید وسایل را پنهان کنید و سپس از سگ خود بخواهید که این وسیله را پیدا کند.

بهتر است که وسایل را به گونه ای پنهان کنید که سگ کار سختی را برای پیدا کردن وسایل نداشته باشد زیرا ممکن است سگ بعد از گشتن و پیدا نکردن وسیله مورد نظر، خسته شود و دیگر به این بازی علاقمند نباشد.

شما با پیشرفت سگ خانگی خود می توانید مراحل پیدا کردن وسایل را سخت تر کنید. بهتر است که سگ ها برنده این بازی شوند تا علاقه خود را نسبت به این بازی از دست ندهند.

برای انجام دادن این بازی به نوع دیگر می توانید غذا نیز پنهان کنید و از سگ خود بخواهید که غذا را پیدا کند. سگ ها حس بویایی و چشایی بسیار قوی دارند. پس می توانید غذا را دور از دسترس یا داخل باکسی قرار دهید و از سگ بخواهید که غذا را پیدا کند.

این بازی برای سگ بسیار لذت بخش است و در انتها اگر غذای خود را پیدا کند و بخورد، به این بازی بسیار علاقمند می شود.

آب بازی با سگ

سگ ها بر خلاف گربه ها، به آب بازی و شنا علاقه زیادی دارند. اگر میسر است از زمانی که سگ شما دارای سن کم است او را وارد یک آب با دمای ملایم کنید تا به شنا کردن و آب عادت کند.

برای اینکه علاقه سگ ها به شنا و آب بیشتر شود می توانید چند عدد از اسباب بازی های مورد علاقه سگ خانگی خود را داخل این آب ها قرار دهید تا سگ علاقمند به رفتن داخل آب شود.

سگ ها حتی به خیس شدن توسط شلنگ های آب نیز علاقمند می باشند و شما می توانید با شلنگ آب به دنبال سگ بدوید و زمانی که سگ خیس شدن یعنی سگ بازنده مسابقه است.

 

جهت خرید اسباب بازی های مخصوص حیوانات میتوانید به فروشگاه پت شاپ مانا ارغوان مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید .