21 شهریور 1401

سگ‌ها برای اهداف مختلفی تحت سرپرستی قرار خواهند گرفت.  بعضی از افراد به منظور استفاده از سگ برای نگهبانی آن را خریداری می‌کنند، بعضی دیگر نیز هدفشان از خرید سگ زیستن در کنار این حیوان با وفا و دوست داشتنی است. اگر هدف شما از خرید سگ گروه دوم است، باید یک سری اسباب بازی و وسیله تفریحی برای سگ خریداری نمایید. در این مقاله قصد داریم تا بهترین اسباب بازی‌ها برای سگ‌ را بررسی نماییم. از این رو همراهی‌تان در این مقاله کاملا سودمند خواهد بود.

شاید در ابتدا خرید اسباب بازی برای سگ کمی عجیب به نظر بیاید، اما در واقع یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری است. سگ‌ها موجوداتی آزاد و رها در طبیعت بودند که به خواست انسان از آن محیط زیبا و گسترده به محیط‌های کوچک آپارتمانی خریده‌اند. اگر خواهان نگهداری از سگ هستید، باید موجبات راحتی سگ‌ را فراهم نموده‌ باشید. استفاده از اسباب بازی در این امر بسیار  با اهمیت بوده و باید حتما چند نمونه از آن خریداری شود.

بهترین اسباب بازی‌ها برای سگ‌ -manaarghavanpet.ir

سگ‌ها از چه اسباب بازی خوششان‌ می‌آید؟

سگ‌ها نیز از احساس و علاقه برخوردار هستند و به یک سری وسایل عکس العمل مثبت نشان‌ خواهند داد. برای انتخاب اسباب بازی بایرگد این موضوعات را مد نظر داشت و به سراغ اسباب بازی‌هایی رفت که سگ از بازی کردن با آن‌ها لذت ببرد. سگ‌ها از بازی انفرادی با اسباب بازی‌ها لذت نخواهند برد، بیشتر از بازی با افراد به همراه اسباب بازی لذت خواهند برد.

به عنوان مثال توپ‌ها در سایز‌های مختلف تا حد زیادی توجه سگ را جلب خواهد کرد. نحوه‌ی بازی با توپ و اسباب بازی به همان صورت است که شما توپ را به دور دست پرت نمایید و سگ آن‌ها را برایتان بیاورد. این مدل اسباب بازی‌ها هیجان زیادی داشته و سگ را از تنهایی به در خواهد آورد.

  سگ‌ها از چه اسباب بازی خوششان‌ می‌آید؟-manaarghavanpet.ir

ویژگی بارز بهترین اسباب بازی‌ها برای سگ‌

اسباب بازی سگ دارای یک سری استاندارد‌های خاص بوده که باید همگی اسباب بازی‌ها از این استاندارد‌ها تبعیت کنند‌. در ادامه چند نمونه از ویژگی بارز اسباب بازی سگ را بیان خواهیم نمود:

  • سگ‌ها عادت دارند که اسباب بازی را با دندانشان حمل کنند، دندان سگ نیز بسیار تیز و برنده است، از این رو متریال مورد استفاده در ساخت اسباب بازی نباید سفت و خشن باشد. اگر اسباب بازی سگ‌ها خشن و تیز باشد سگ‌ها هنگامی که اسباب بازی را دندان گرفته و یا گاز می‌زنند، دهانشان زخم خواهد شد و یا به دندانشان آسیب جدی وارد خوهد شد. از این رو اسباب بازی سگ بایستی کاملا نرم و انعطاف پذیر باشد.
  • یکی از مواردی که باید حتما اسباب بازی سگ آن را دارا باشد، قابلیت شست و شوی اسباب بازی خواهد بود. سگ‌ها مدام اسباب بازی را می‌جوند و بزاق دهانشان روی آن‌ها باقی خواهد ماند. از این رو باید این امکان وجود داشته و بدون خراب شدن اسباب بازی و کاهش کیفیت آن بتوان آن‌ها را شست.
  • اسباب بازی سگ بایستی با استفاده از رنگ‌های مختلفی ساخته شده باشد. سگ‌ها به هیچ عنوان یکنواختی را دوست ندارند. تنوع رنگ باعث شده هیجانی در سگ ایجاد شود‌
  • سایز اسباب بازی باید یه نحوی باشد که به راحتی اسباب بازی درون دهان سگ قرار بگیرد، بدون این که سگ برای دهان گرفتن و حمل فرد دچار مشکل شود.
  • این که اسباب بازی ضد حساسیت باشد و هیچ گونه میکروب و ویروسی را با خود طی نکند، بعضی از پنبه‌ها حساسیت زا بوده و مشکلی ایحاد نخواهد شد.
  • اسباب بازی تک نفره نباشد، چرا که سگ‌ها حیواناتی اجتماعی هستند و همیشه دوست دارند با شما و یا فرد دیگری بازی کنند.

ویژگی بارز اسباب بازی سگ-manaarghavanpet.ir

کلام نهایی

اسباب بازی برای سگ مدت زمانی است که وارد بازار شده و افرادی که قصد نگهداری از سگ را در منزل دارند، لازم بوده تا چند نمونه از آن را خریداری نمایند. اگر سلامت سگ برایتان اهمیت دارد، از هر فروشگاهی برای خرید این اسباب بازی‌ها اقدام نکنید، چرا که در صورت غیر استاندارد بوده اسباب بازی به سگ آسیب جدی وارد خواهد شد.

یکی از فروشگاه‌های معتبر که اتواع و اقسام بهترین اسباب بازی‌ها برای سگ‌ را ارائه کند، فروشگاه مانا ارغوان است. در این فروشگاه اسباب بازی به شما عرضه خواهد شد که هماهنگی لازم با شخصیت سگ را خواهد داشت. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.