15 شهریور 1401

 قلاده یکی از رکابرد ترین وسایل مراقبت و نگهداری از سگ‌ها است. اگر سگ شما از نوزادی در آغوش شما بزرگ شده باشد، نمی‌توانید جلوی خصلت سرکش و پرهیاهوی آن را بگیرید. باید اجازه دهید تا سگ هیچ احساس محدودیتی در کنار شما نداشته باشد و مانند اسیری در قفس زندگی نکند. از این رو همیشه باید فرصتی در اختیارش قرار دهید تا مانند حیوانات آزاد و رها بچرخد، بازی کند و حتی دنبال دیگر حیوانات نیز بدود. اما زمان‌هایی که قصد خروج از خانه و حضور در دیگر امکان را دارید، باید توجه زیادی به سگ داشته باشید. امکان گم شدن سگ وجود داشته و برای جلوگیری از این امر نیازمند یک سریوسایل هستید. قلاده سگ سال‌های بسیاری است که در بازار وجود داشته و با استفاده از آنان کنترل سگ راحت تر شده است. قلاده‌ها انواع مختلفی داشته و امکان اتصال زنیر نیز به آنان وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا بستن زنجیر به قلاده و مزایای این کار را بررسی کنیم. پس خواهشمندیم با ما همراه شوید.

بستن زنجیر به قلاده -manaarghavanpet.ir

آیا بستن زنجیر به قلاده لازم است؟

قلاده سگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. دو قسمت اصلی قلاده داشته که یکی از آنان به سگ متصل شده و یکی دیگر از قسمت ها که به قلاده متصل شده است، مخصوص صاحب سگ بوده که به واسطه آن سگ را کنترل کند. این قسمت معمولا از جنس چرم بوده که محکم بوده و به راحتی فشار را به سگ منتقل می‌کند. بعضی از افراد به جای چرم از زنجیر استفاده کرده و ان را به سگ قلاده متصل می‌کنند. زنجیر از فلزات مختلفی ساخته شده است که بسیار مقاوم و محکم هستند. زنجیر‌ها زیبایی منحصر به فردی داشته و جذابیت قلاده را دو چندان می کنند. علاوه بر آن زنجیر وزن زیادی داشته و باعث شده تا سگ اقدام به حرکت‌های سریع و جنب و جوش نکند. در صورتی که خواهان متوقف کردن سگ را داشته باشید، بستن زنجیر به قلاده سریع‌تر سبب کنترل و هدایت سگ خواهد شد. برای سگ‌های قدرتمندی مثل ژرمن استفاده از زنجیر مناسب تر است.

قسمتی از قلاده که به سگ متصل بوده را نیز می‌توان با استفاده از زنجیر زیباتر کرد. برای این کار بنا بر جثه و قدرتی که سگ‌ها دارند، زنجیری انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است که نباید کل قلاده از زنجیر باشد،  باید زنجیر به قلاده متصل شود. زنجیرهای کوچک و ریزی به قلاده وصل شده که سبب زیباتر شدن قلاده شده است.  بسیاری از افراد در کنار خانه سگ زنجیر‌های قدرتمندی قرار داده‌اند که باعث شده سگ در یک محیط محدود شود.

آیا بستن زنجیر به قلاده لازم است؟-manaarghavanpet.ir

نحوه بستن زنجیر به قلاده

برای بستن زنجیر به قلاده چندین راه وجود دارد، ابتدا باید مترال قلاده بررسی شود، اگر قلاده از جنس چرم باشد، این کار بسیار راحت خواهد بود. می توان از یک سری قلاب‌های پرچی استفاده کرد. کافی است که قلاده را به نزد یک متخصص وسایل چرمی ببرید، ایشان چرم را با استفاده از ابزار مخصوص سوراخ کرده و یک سری حلقه به چرم متصل خواهند کرد. زنجیر نیز به راحتی به حلقه‌ها متصل خواهد شد. اما امکان پاره شد و یا باز شدن زنجیر در مکان اتصال وجود دارد، با استفاده از جوشکاری می توان مکان اتصال قلاده را محکم کرد.

یکی دیگر از روش‌هایی که برای بستن زنجیر به قلاده می توان استفاده نمود، استفاده از قلاب‌های فلزی خواهد بود. قلاب فلزی با استفاده از پرچ به چرم متصل خواهد شد. اما مانند حلقه مسدود نبده و به راحتی باز و بسته خواهد شد. زنجیر به قلاب متصل شده و نیازی به هیچ کار اضافه نخواهد بود. باید توجه داشت که قلاده از جنس متریال مرغوب باشد و از آلیاژهای مختلف درون آن استفاده نکرده باشند. اگر قلاب جنس خوبی نداشته باشد، هنگام انتقال فشار امکان شکستن آن وجود خواهد داشت. بستن زنجیر به قلاده سبب زیباتر شدن قلاده و ظاهر سگ خواهد شد. با وجود زنجیر ‌می توان به راحتی سگ را کنترل کند و از پرسه زدن آن در محیط باز جلوگیری کرد.

نحوه بستن زنجیر به قلاده-manaarghavanpet.ir

 کلام نهایی

سگ‌ها موجودات دوسداشتنی و در عین حال خطرناکی هستند. سگ برای صاحب خود هیچ خطری ندارد، اما برای افراد غیر می توان خطرات بسیاری به همراه داشتهب اشد. کافی است سگ به رفتار فردی مشکوک شود، اولین واکنش آن حمله به فرد خواهد بود. برای جلوگیری از این اتفاق راهکار متعددی وجود داشته که یکی از آنها بستن زنجیر به قلاده خواهد بود. زمانی که زنجیر به قلاده متصل باشد، سگ را به راحتی می‌توان کنترل کرد و یا در مکانی به تنهایی رهایش کرد. برای خرید بهترین زنجیر و یا اتصالات مربوط به بستن زنجر به قلاده باید به فروشگاهی مراجعه کنید که متریال مرغوبی را ارائه می دهند. مجموعه مانا ارغوان بهترین گزینه برای خرید وسایل مربوط به حیوانات خانگی است.