19 شهریور 1401

یکی از لوازم با اهمیت و مورد نیاز سگ قلاده خواهد بود. قلاده وسیله‌ای بوده که دور گردن و یا کمر سگ قرار گرفته و به صاحب آن این امکان را می‌دهد تا به راحتی سگ خود را کنترل نماید. بعضی از افراد استفاده از قلاده را نوعی خشونت برای سگ تلقی می کنند، اما این یک باور کاملاً اشتباه است. قلاده وسیله ای است که مانع از پرخاشگری و یا رفتار غیرعادی سگ می‌شود.

باید توجه داشت که وظیفه ما هنگام نگهداری از حیوانات خانگی مخصوصاً سگ ها جلوگیری از آسیب رسیدن به آنها و آسیب رساندن سگها به دیگران است.  استفاده از قلاده این فرصت را در اختیار ما قرار خواهد داد، تا به راحتی از این حیوانات جذاب و دوست داشتنی و در عین حال با وفا ها مراقبت کنیم. برای این که قلاده ها به سگ آسیب وارد نکند شاهده انواع قلاده سگ در بازار است. در این مقاله هدف ما بررسی انواع قلاده های مورد استفاده برای سگ است، اگر شما خواهان نگهداری از این حیوانات جذاب و دوست داشتنی هستید این مقاله را با ما همراه شوید.

انواع قلاده سگ -manaarghavanpet.ir

تنوع قلاده سگ در بازار:

همان گونه که ذکر شد در بازار شاهد انواع قلاده سگ هستیم. این تنوع ناشی از عوامل مختلفی خواهد بود. یکی از این عوامل متریالی است که در هنگام ساخت قلاده از آن استفاده شده است. با توجه به موادی که در ساخت قلاده از آن استفاده شده است، انواع قلاده سگ در بازار وجود دارد که به شرح زیر است؛

  • قلاده سگ چرمی: یکی از بهترین انواع قلاده سگ در بازار، قلاده چرمی است. این قلاده با استفاده از چرم گاوی و چرم بزی ساخته خواهند شد. دوام بالایی داشته و هیچ گونه آسیبی به سگ‌ها وارد نخواهند کرد.
  • قلاده سگ پارچه‌ای: قلاده سگ پارچه‌ای انواع و اقسام مختلفی دارد. از پارچه‌های مختلفی برای ساخت قلاده استفاده می‌شود، البته لازم به ذکر بوده که نمی‌توان از این نوع قلاده برای هر سگی استفاده کرد. بعضی از سگ‌ها مانند سگ ژرمن قدرت بسیار زیادی داشته و نمی‌توان از این نوع قلاده برای سگ ژرمن استفاده کرد، چرا که امکان پاره شدن آن وجود خواهد داشت.
  • قلاده سگ پلاستیکی: نخ‌های پلاستیکی زیادی وجود داشته که با استفاده از آن‌ها می‌توان قلاده سگ ساخت. این نوع قلاده بیشتر مناسب سگ‌های زینتی است. قلاده پلاستیکی سبب بریدگی و ایجاد خراش روی بدن سگ خواهد شد. از این رو برای سگ‌های درشت اندام به هیچ عنوان استفاده از قلاده سگ پلاستیکی توصیه نخواهد شد.

یکی دیگر از عوامل که باعث شده شاهد انواع قلاده سگ باشیم، کاربرد قلاده است. قلاده سگ از نظر کاربرد به گروه‌های زیر تقسیم خواهد شد:

  • قلاده کتفی: قلاده کتفی سگ، همان طور که از نامش پیداست، مخصوص کتف سگ خواهد بود. این قلاده از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که باعث شده کتف سگ درگیر شود. این نوع قلاده مخصوص سگ‌هایی است که جثه متوسطی دارند.
  • قلاده کمری: یکی از انواع قلاده سگ، قلاده کمری است. این قلاده کاملا به نحوی ساخته شده که کمر سگ را درگیر می‌شود. قلاده کمری از نظر شکل ظاهری بیشتر شبیه قلاده کتفی است، اما کاربرد آن بسیار متفاوت خواهد بود. هنگامی که قلاده کمری سگ بسته خواهد شد، هیچ گونه فشاری بر بدن سگ نبوده و اذیت نخواهد شد. این نوع قلاده مختص سگ‌هایی همچون سگ ژرمن و سگ هاسکی است که جثه بزرگی دارند. قلاده کمری باعث شده تا تسلط فرد بر سگ بیشتر باشد و بتوان به راحتی آن‌ را کنترل نمود.
  • قلاده گردنی سگ: قلاده گردنی یکی از متداول ترین انواع قلاده سگ بوده که افراد مایل به استفاده از آن هستند. اولین قلاده سگ که ساخته شد، قلاده گردنی است. قلاده گردنی برای تمامی سگ‌ها قابل استفاده است، اما معایبی به همراه داشته که سبب شده قلاده کتفی و قلاده کمری جایگزین آن شوند.

هر سه قلاده کمری، کتفی و گردنی در بازار در انواع و اقسام سایزها و جنس‌ها وجود دارد. اگر برای انتخاب مناسب‌ترین قلاده با مشکل مواجه هستید، لازم بوده تا با افراد متخصص مشورت کنید.

تنوع قلاده سگ در بازار-manaarghavanpet.ir

کلام نهایی

سگ‌ها موجوداتی هستند که افراد زیادی خواهان نگهداری یکی از آن‌ها می‌باشند. برای نگهداری از سگ‌ها نیاز به استفاده از وسایل مختلفی است، یکی از این وسایل قلاده سگ است. قلاده سگ کاربرد زیادی داشته و برای نگهداری بهتر از سگ‌ها طراحی شده است. در بازار انواع قلاده سگ وجود داشته که از نظر کاربرد و متریال تفاوت بسیاری با همدیگر دارند. مجموعه مانا ارغوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان انواع قلاده سگ در بازار بوده که مشاوره‌های مختلفی را در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین قلاده سگ به افراد خواهد داد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

تنوع قلاده سگ در بازار-manaarghavanpet.ir