21 شهریور 1400

نکات مهم در انتخاب سایز قلاده گربه

قلاده گربه نه باید تنگ باشد و نه باید گشاد باشد. اکثر قلاده ها را می توانید با جا به جا کردن سگک قلاده ، تنگ یا گشاد کنید. لازم است که برای بچه گربه خود یک قلاده کوچکتر خریداری کنید و هر وقت که گربه بزرگتر شد برای گربه خود قلاده گردنی معمولی خریداری کنید.

نکته بسیار مهم در سفت کردن قلاده این می باشد که شما وقتی قلاده رو سفت می کنید باید به اندازه دو انگشت فاصله بین قلاده و گردن گربه وجود داشته باشد. اگر شما این کار را به درستی انجام ندهید و قلاده برای گربه تنگ باشد ، گربه احساس راحتی ندارد و اذیت می شود و از قلاده بستن تنفر پیدا می کند. بچه گربه ها دارای رشد بسیار سریعی می باشند و شما باید هر چند وقت یکبار این قلاده ها را چک کنید که تنگ نشده باشند.

نکته مهم دیگر در رابطه با انتخاب  سایز قلاده گربه این می باشد که باید قلاده با سگک آسان بازشو بخرید. قلاده هایی که سگک کمربندی دارن شاید ظاهر شیک تر داشته باشند اما باز و بسته کردنشان خیلی راحت و سریع نمی باشد و این قلاده ها ممکن است باعث آزار و اذیت گربه ها شود. سگک قلاده آسان بازشو بخش های نر و مادگی دارد که داخل هم چفت میشن و با فشار دادن سگک از دوطرف به راحتی باز می شود.

طرز بستن قلاده برای گربه

بار اولی که قرار است برای گربه قلاده ببندید بسیار حائز اهمیت می باشد. شما در بار اول که قرار است برای گربه قلاده ببندید باید سعی کنید به هیچ وجه به زور گربه را نگیرید و برایش قلاده ببندید. این کار باعث ترسیدن گربه می شود. شما باید با طی کردن مراحلی به راحتی قلاده را به گربه ببندید.

  1. وقتی گربه به شما نزدیک شد گربه را نوازش کنید.
  2. شما در قدم دوم باید قلاده را به گربه نشان دهید و باید بگذارید که گربه آن را بو کنید.
  3. بعد از احساس راحتی گربه شما می توانید از پشت گردن گربه قلاده را دور گردن گربه ببندید.
  4. اگر گربه ترسید و فرار کرد شما باید این کار را متوقف کنید و در دفعه بعد این کار را به نحو بهتر انجام دهید.
  5. شما می توانید از تشویقی برای آرام کردن گربه استفاده کنید
  6. در مرحله آخر اگر گربه شما آرام بود،شما می توانید قلاده را ببندید و تنگ یا گشاد کنید.

به شما کاربران عزیز پیشنهاد میکنم به مشاهده نمونه های لباس گربه مراجعه کنید .